Proč právě jednostránková webová prezentace ???

Říká se, že ty nejlepší věci často přicházejí v malých balíčcích. A platí to i pro internetové stránky. Obzvlášť, když potřebujeme prezentovat speciálně zaměřený obsah v malé míře. Což je v podstatě účel jednostránkové webové prezentace.

Na rozdíl od běžných webových stránek, bývá spíše zjednodušená a velice snadno se po ní pohybuje. Jednak díky jednoduché navigaci a druhak kvůli tomu, že všechny důležité informace jsou na jediné stránce. Návštěvníkovi stačí jen rolovat dolů a shlédne celý obsah. Standardizovaná nabídka menu o čtyřech dobře známých odkazech (O nás, Služby, Ceník, Kontakt) je skvělá věc. Přispívá k lepšímu uživatelskému prostředí a budí pocit důvěry.

A právě v této jednoduchosti a přehlednosti tkví celé kouzlo a krása. Donutit zákazníka během rolování a konzumování jednoduchého obsahu k akci. Správně vytvořená prezentace nabídne zákazníkovi všechny informace stručně, jednoduše a přehledně. Během několika okamžiků se rozhodne, zda má o nabízenou službu či produkt zájem a přejde k akci. Klikne na tlačítko NAKOUPIT | OBJEDNAT | ZAVOLAT | REGISTROVAT | STÁT SE FANOUŠKEM.

Před vytvořením takovéto stránky s výzvou k akci si musíme stanovit jasný cíl, co od ní očekáváme. Chceme, aby zákazník nakoupil náš produkt, zavolal nám, nebo se zaregistroval jako odběratel atp. Když známe svoje cíle, můžeme je pak změřit a vyhodnotit úspěšnost stránky.

Jednostránkový web není pro každého, ale je to rozhodně nejlepší řešení pro ty, kteří nepotřebují rozsáhlou webovou prezentaci, jen chtějí mít svojí internetovou vizitku zaměřenou na cílovou skupinu zákazníků, nebo jen podpořit prodej produktu.

Komentovat