Jak maskovat emailovou adresu před spammery ???

Jak maskovat emailovou adresu před spammery ???

Nevyžádaná pošta a její otravný obsah končí každý den v poštovní schránce milionech uživatelů. Spammeři mají tolik způsobů, jak získat naší emailovou adresu, že odpor je skoro zbytečný. To ale neznamená, že jim to usnadníme. Budeme se bránit všemi dostupnými prostředky. Jak ale maskovat emailovou adresu před spammery tak, aby zůstala viditelná pro klienty a zákazníky?

Získat naší emailovou adresu z webových stránek je pro spammery naprostá hračka. Stačí jít do sekce kontakt a mají vyhráno. Drtivá většina webových stránek má vlastní sekci s kontaktními údaji a emailovou adresou. Sofistikované programy pro sběr emailových adres to vědí a tyto sekce navštěvují. Také sbírají kontaktní emaily z chatovacích místností, fór, blogů a sociálních sítí. Není-li to nezbytně nutné, nikde svojí emailovou adresu nezveřejňujte. Je-li to nutné, vyzkoušejte jednu z následujících variant.

 

Možnosti maskování emailové adresy

1. Přidání zbytečného textu

Jedním ze způsobů maskování emailové adresy používaným v minulosti, bylo obelstít roboty vložením zbytečného textu do emailu. Bohužel programy dokáží být natolik inteligentní, že se tato praktika příliš neosvědčila. Navíc byla pro lidi dost matoucí.

Příklad: 
verka@MUJtoto_smazteEMAIL.cz

Email zaslaný na tuto neexistující adresu se vrátí, pokud neodstraníte text toto_smazte.

2. Zveřejnění emailové adresy v obrázku

Na webových stránkách můžete také svůj email zveřejnit jako obrázek. Bohužel pro lidi bude obtížnější přepsat vaší adresu. Nelze jí zkopírovat a v přepisu mohou lidé udělat chybu. Adresu úspěšně skryjete před spam roboty, ale je zde velká šance, že se zbytečně připravíte o zákazníky. Tuto možnost zvažte pouze v případě, že máte opravdu jednoduchou a krátkou emailovou adresu.

3. Záměna (at) místo @

Jedna z nejčastěji používaných metod skrytí emailové adresy je vynechat symbol “zavináče” a nahradit jej zkratkou at.

Příklad:
info[at]email[dot]cz
info[zavinac]mujemail[tecka]cz

I tato verze, i když je jedna z těch známějších, není vhodná pro firemní webové stránky. Ale pro přidání příspěvku ve fóru nebo chatu je ideálním řešením.

4. Kontaktní formulář

Jedním z nejbezpečnějším a zároveň uživatelsky přívětivým řešením je používání kontaktního formuláře. Vaše emailova adresa není zveřejněna a přesto vás může kdokoliv snadno kontaktovat. Je to ideální řešení pro majitele webových stránek, eshopu či blogu. Použití formuláře není stoprocentně bezpečné, ale ve spojení s ochranou proti spamu (reCaptcha) a spamovými filtry omezí příjem spamu na minimum.

Spamový filtr

Používejte spamový filtr vašeho poskytovatele emailových služeb. Velcí poskytovatelé poštovních služeb jako Seznam a Google, mají vlastní spamové filtry, které pravidelně aktualizují. Nevyžádaná pošta končí rovnou ve slože spam.

Jak spameři získají naší emailovou adresu ???

Určitě jste se někdy zeptali sami sebe, kde “krucinál” vzali můj email? Pravda je taková, že i přes všechny snahy skrýt svoji emailovou adresu před zneužitím, jakmile ji jednou zaregistrujeme do nějaké databáze, už není nikdy v bezpečí. Vždy se najde někdo, koho zláká krátká vidina zisku. Obchod s informaci je totiž obrovský byznys.

K získání emailových adres používají spameři tyto 4 způsoby:

  1. Nelegálně kupují seznamy emailových adres.
  2. Používají programy, které “sbírají” veškeré texty a odkazy obsahující “@”.
  3. Programy generující náhodné adresy.
  4. Podvodný email, na kterém se dobrovolně přihlásíme (odhlásíme ) k odběru.

Nákup nelegálních seznamů emailových adres

Zaměstnanci jsou pořád jen lidé. Špatně placení lidé. Takže když uvidí příležitost zisku může se stát, že ztratí morální hodnoty. Z venčí chrání přístup do databáze firem firewally, hesla, šifrování a antivirové programy. Ale zaměstnanci uvnitř do databáze přístup mají. Brání jím jen vlastní strach, zkopírovat pár milionů adres a prodat je na dark webu. Nebo nebrání?

Sběrné programy brázdící internetové stránky

Programy najdou a uloží do databáze jakýkoliv text a odkaz na webové stránce obsahující znak @. Z jedné webové stránky se pomocí odkazů přesouvají na další webové stránky a z těch dál a dál. Během hodiny dokáží posbírat tisíce veřejných emailových adres.

Programy generující náhodné adresy

Třetí způsob je postupné generování alfanumerických znaků. Přestože většina takto vygenerovaných adres je nesprávných, program dokáže sestavit stovky tisíc kombinací za hodinu, což zaručí, že alespoň některé budou existovat.

Podvodné odhlášení zpravodaje, newsletteru, bulletinu

Velmi častá taktika získání emailové adresy. Do schránky dostaneme email z neznámého zdroje který tvrdí, že jsme se právě přihlásili k odběru zpravodaje nebo informačního bulletinu. V momentě, kdy klikneme na tlačítko “odhlásit se” ve skutečnosti potvrdíme, že emailovou adresu používáme a je aktivní. Jedinou obranou je neznámý email smazat a hlavně neklikat.

Komentovat